Aurelija Mykolaitytė
„Edita pataria. Gamtos vaistai“, 2009 m., sausis, Nr. 1
Aurasoma – spalvota sielos telegrama
„Aurasoma nėra kokie nors burtai. Tai nuosekliais tyrinėjimais paremta terapija, galinti žmogui padėti įvairiais gyvenimo momentais“, – sako šios terapijos specialistė Dalia Braziulytė, įvairių sričių specialistams vedanti aurasomos seminarus Baltijos šalyse ir individualiai konsultuojanti Kaune.
Visas pasaulis spalvotas
Pasak Dalios Braziulytės, visos spalvos mus veikia, visa mūsų egzistencija yra spalvų pasaulis. „Spalvos yra universali kalba. Tai nėra taip priklausoma nuo kultūros, kaip galėtume manyti. Spalvos – bendražmogiška, artima ir suprantama visiems pasaulio žmonėms kalba“, – sako psichologė.
Jau senų senovėje bandyta gydyti spalvomis, tikėta nepaprastomis jų galiomis. Šiuo metu tik atgaivinamos senosios patirtys, joms suteikiama moderni forma. „Tai senas vynas naujuose buteliuose“, – sakydavo aurasomos metodo pradininkė Vicky Wall, kurios patirtis paremta ne tik šiuolaikiniais tyrimais, bet ir senovės egiptiečių, kinų, indų, viduramžių vienuolynų gydytojų išmintimi.
Aurasomos specialistai išskiria 14 spalvų archetipų: tai raudona, rožinė, koralų raudonumo, oranžinė, auksinė, geltona, alyvuogių žalia, žalia, turkio, mėlyna, karališkai mėlyna, violetinė, avietinė (madženta), bespalvė (skaidri balta). Kiekviena spalva, kaip ir kiekvienas derinys, turi savo reikšmę: simbolinę, dvasinę, mentalinę, emocinę bei fizinę. Spalvos duoda suprasti, koks yra žmogaus charakteris, temperamentas, kokios jo emocijos, fizinės savybės, dėl ko labiausiai gali būti pažeidžiamas. Iš daugybės žmonių stebėjimo gimė iš pradžių intuityvi, o vėliau mokslinė sistema, kurią praėjusio amžiaus pabaigoje pagrindė britų farmakologė Vicky Wall ir pratęsė Mike‘as Boothas.
Spalvos – diagnostikos priemonė
Dalia Braziulytė, baigusi psichologijos mokslus Vilniaus universitete, pasirinko ne visiems įprastą psichoterapiją, o kol kas mažai kam žinomą aurasomą, apie kurią daug sužinojo stažuodamasi Didžiojoje Britanijoje. Pasak psichologės, aurasoma yra išskirtinė priemonė, leidžianti labai tiksliai apibūdinti žmogų. „Tai stebuklas, kurį dovanoja spalvos“, – tvirtina vienintelė Lietuvoje aurasomos dėstytoja.
Tyrimas iš pirmo žvilgsnio labai paprastas: pas psichologę pokalbiui užsukęs žmogus kviečiamas pirmiausia pasirinkti 4 buteliukus, kurie jam pasirodo patys patraukliausi. „Rinkitės tuos, kuriuos pasiimtumėte su savimi į tolimą kelionę ar į negyvenamą salą“, – taip pokalbį pradeda aurasomos specialistė. Prieš savo akis žmogus pamato virtinę stačiakampių buteliukų, į kuriuos supilstytos natūralios medžiagos, – viršutinysis sluoksnis yra aliejus, o apatinysis – specialiai paruoštas vandens tirpalas. Šiems sluoksniams spalvą suteikia augaliniai dažai.
Pirmasis buteliukas reiškia, kokie sugebėjimai yra duoti, atsinešti į šį gyvenimą, antrasis – kas trukdo visiškai atsiskleisti, ko reikia išmokti, trečiasis simbolizuoja dabartinę situaciją, o ketvirtasis liudija apie galimybes ateityje. Reikia rinktis net iš 107 vienokių ar kitokių dviejų spalvų buteliukų, kurių kiekvieno derinys turi savo reikšmes, netgi pavadinimus.
„Išoriniai ženklai rodo tai, kas žmogaus viduje. Šis pasirinkimas – tai žmogaus gyvenimo istorija, kurią reikia išversti į suprantamą kalbą, spalvota sielos telegrama“, – pastebi psichologė.
Kodėl tokios svarbios spalvos? „Spalvos atspindi, kas mes esame, ko mums trūksta. Renkamės ne atsitiktinai, o tai, kas koreliuoja su vidinėmis būsenomis. Renkamės tas spalvas, kurios yra mūsų auros atspindys, – aiškina Dalia Braziulytė. – Aurasoma padeda matyti, kas paslėpta nuo paprasto žmogaus žvilgsnio – sielos esmę.“
Kodėl reikalinga aurasomos terapija
Šis terapijos būdas išsiskiria tuo, kad nesiekiama žmogui vadovauti, nurodinėti. Kaip yra nuolat pabrėždavusi šio metodo kūrėja Vicky Wall, tai „neintervencinis“ pažinimo būdas. Tiesiog įvardijama tai, kokia dabartinė sielos būklė, kas žmogui vidujai yra esminga, ko siekiama. Žinodamas pats žmogus renkasi, atranda sprendimus. „Nesu būrėja, aiškiaregė, kuri gali pasakyti, ko žmogui reikia, o kelionės liudininkė“, – taip bando motyvuoti Dalia Braziulytė atsitiktinius smalsuolius, kurie norėtų sužinoti, kokie įvykiai jų laukia.
Ši terapija gali būti priemonė geriau pažinti save. Tėvai pas psichologę atsiveda savo vaikus, kurių vidinį pasaulį jie norėtų perprasti, atpažinti talentus, aurasomos terapija tampa gimtadienio dovana paaugliui sūnui ar dukrai, kurie aurasomos terapeutės išklauso patys vieni, be tėvų, kreipiasi suaugusieji, norintys suprasti save pačius. Dalia Braziulytė pastebi, kad aurasomos terapija ypač reikalinga šiuolaikiniam žmogui, kuris daugiau orientuojasi į išorę, o ne į vidų. „Tai vidinis pasimatymas su savo siela, galimybė labiau pažinti ir „sustyguoti“ savo vidinį pasaulį, pasitikrinimas, ar savo gyvenimą gyvenu“, – teigia psichologė.
Tačiau vien tik toks aurasomos suvokimas būtų pernelyg siauras. Dalios Braziulytės nuomone, aurasomos terapija nepaprastai pasitarnauja tada, kai žmogus blaškosi, nežino, ko nori ir siekia, neatranda savo pašaukimo. „Kai žmogus sveikas, laimingas, jis neieško. Kančia – tai tas spyglys, kuris pažadina iš paprasto buitinio gyvenimo. Kai kažko trūksta, gimsta daug klausimų“, – pastebi Dalia Braziulytė.
Pasak psichologės, ši terapija veikia ne tik sielą, bet ir fizinį kūną. „Vidinė sumaištis iškreipia energijas, todėl žmogus gali pasiligoti“, – įsitikinusi aurasomos specialistė. Ši švelni terapija tiesiog gali padėti žmogui atkurti vidinę ramybę, o kartu sveikti.
Su kiekvienu žmogumi pokalbis užtrunka apie 1,5–2 valandas. Tai laikas, skirtas pažinti save ir atrasti, kaip susigrąžinti pusiausvyrą.
Dar viena alternatyva
Aurasoma apima ne tik savęs pažinimą per spalvas, bet ištisą gydymo procesą, paremtą balansinių aliejų, pomanderinų (kvapų puokščių), kvintesencijų ir tinktūrų naudojimu, – visos šios medžiagos suteikia papildomos energijos išsiveržti iš gyvenimo inercijos, padeda grąžinti žmogų į harmonijos būseną, atnaujina energijų tėkmę. Tai alternatyvus gydymo būdas, panašiai kaip ir kvapų terapija. Tik šiuo atveju gydymo raktas yra ne kvapas, o vieno ar kito aurasomos produkto spalva. „Spalvos – maistas čakroms. Jos veikia žmogaus sąmonę, mąstymas tarsi prasiplečia, žmogus gali priimti sprendimą“, – taip pagrindžia aurasomos produktų naudą terapeutė. Jos nuomone, nei drabužių, nei aplinkos spalvos tokios pat įtakos kaip balansiniai aliejai, pomanderinai, kvintensencijos ir tinktūros negali turėti.
Nors pirmasis spalvotas aliejinis mišinys buvo pagamintas tik 1984 m., aurasoma remiasi šimtmečių patirtimi. Susidomėjimas šia terapija visame pasaulyje vis labiau auga, aurasomos metodas tampa vis geriau žinomas ir Lietuvoje, iš čia pasiekia kitas Baltijos šalis. „Galbūt ši terapija ateity taps visiems įprasta, prieinama kiekvienoje medicinos įstaigoje“, – sako Dalia Braziulytė, jau 15 metų besigilinanti į aurasomos paslaptis.