Item Content Class

KAIP PASIRINKTI TARO KORTAS?

Pradedant domėtis Taro sistema dažnai iškyla aktualus klausimas: kaip pasirinkti Taro kortų malką ir kaip išmokti suprasti Taro simbolius?

Kaip ir bet kuriose rimtose studijose, rekomenduojame pradėti nuo klasikinio išsilavinimo. Taro pasaulyje tai būtų pažintis su Hermetinės filosofijos pagrindais, Taro istorija, klasikinės Taro kortų malkos struktūra, didžiųjų ir mažųjų arkanų archetipais bei simboliais.

Šiuo metu pasaulyje yra daugybė Taro kortų rūšių, kurias kūrė ezoterinių mokslų pradininkai (pvz. Edvardas Vaitas, Alisteris Kraulis ir kiti.) bei šiuolaikiniai autoriai. Kiekvienas autorius į savo kūrinį sudėjo savo pasaulio sampratą, filosofijos sistemą, sąmonės lygmenį, Taro simbolių rinkinį, jų interpretacijos būdą, pamėgtus būrimo būdus ir t.t. Didžiųjų (kad ir elektroninių) knygynų lentynose greta klasikinių „Toto Taro“ galima pamatyti įvairiausias improvizacijas Taro tema (pvz. angelų, augalų ir netgi kačių kortų rinkinius).

Šie modernūs orakulai dažniausiai naudojami kaip mokymo priemonė tam tikros ezoterinės disciplinos pažinimo procese, o taip pat kaip simbolių ir interpretacijų rinkinys, padedantis rasti atsakymus į dominančius klausimus. Kortų skaičius ir malkos struktūra daugelyje tokių šiuolaikinių orakulų nė iš tolo neprimena klasikinės Taro struktūros, todėl netinka pradinėms šios sistemos studijoms.

Remdamiesi daugiamete ezoterinių ir filosofinių disciplinų dėstymo praktika, rekomenduojame pirmiausiai susipažinti su šiomis Taro kortų malkomis:

  • Klasikine Raiderio – Vaito kortų malka. Tai žymaus ezoterikos klasiko, „Auksinės aušros” ordino nario Artūro Edvardo Vaito ir dailininkės Pamelos Kolman Smith 1909 m. Londone Raiderio leidykloje išleista kortų malka.
  • Ezoterine Kraulio Toto Taro malka. Tai mago Alisterio Kraulio ir egiptologės bei dailininkės ledi Fridos  Harris 1943 m. Londone sukurta malka, pirmą kartą išspausdinta 1969 m.

Šios dvi laiko išbandymą išlaikiusios Taro kortų sistemos savyje talpina virš 1200 simbolių, kurių pažinimas padės susivokti vidinio ir išorinio gyvenimo peripetijose. Šias kortas pelnytai galima pavadinti ezoterinių mokslų enciklopedija — jose simbolių kalba užšifruotos tokios universalios išminties sistemos, kaip Kabala, astrologija, numerologija, mitologija ir archetipų mokslas.

Aurasomos studentai Taro sistemą neretai pažįsta per Aura-Somos Taro kortų malką, kurią 2005 metais sukūrė šios sistemos vadovas Maikas Būtas ir dailininkė Pamela Metju. Šios spalvingos dvipusės Taro kortos gali pasitarnauti kaip puiki mokomoji priemonė visiems, besidomintiems Taro ir aurasoma.

Transkultūriniuose pasaulio mitologijos, psichologijos ir tipologijos seminaruose neretai naudojame įvairias mitologinių kortų kolekcijas, sukaupusias savyje įvairių panteonų archetipų įvairovę. Studijuojant Kabalą kaip iliustracine priemone galima remtis improvizuotais orakulais, kuriuose įvairūs autoriai surinko ir aprašė svarbiausius šio mokslo archetipus ir struktūrinius elementus.

Susidomėjote Taro? Siekiate sistemingo išsilavinimo šioje srityje? Tuomet kviečiame į seminarą arba konsultaciją!