Spalvų pasaulis – pasaulio spalvos
Žmogaus spalvinis pasirinkimas tarsi spalvota sielos fotografija tiksliai atspindi mūsų fizinio kūno ypatumus, asmenybės tipą, charakterį, temperamentą, emocinę ir mentalinę būseną, mūsų talentus ir galimas problemas. Spalvos veikia žmogaus nuotaikas ir darbingumą, tarpusavio santykius ir įvaizdį, kuriamą visuomenėje. Kadangi kiekviena spalva yra tam tikro ilgio elektromagnetinė banga, spalvos objektyviai veikia mūsų fizinį kūną, endokrininę, hormoninę bei nervų sistemą, lemia elgesį ir reakcijas. Spalvos balansuoja mūsų vidines būsenas, jų padedami galime modeliuoti pageidautinas nuotaikas, valdyti emocijas, didinti darbingumą, mažinti stresą, koreguoti santykius, geriau pažinti save ir aplinkinius.
Seminaro metu susipažinsime su Aura-Somos ® spalvų terapijos principais ir metodologija, diagnostikos pagrindais ir taikymo galimybėmis. Aptarsime spalvų teorijas, spalvų ir žmogaus kūno, psichologijos bei energetinės sistemos sąryšį. Užsiėmimų metu keliausime per septynias vaivorykštės spalvas:
- Raudoną,
- Oranžinę,
- Geltoną,
- Žalią,
- Mėlyną,
- Karališkai mėlyną (indigo),
- Violetinę.
Kiekvieną spalvą pristatysime kaip žmogaus asmenybės, charakterio archetipą, specifinį požiūrį į pasaulį ir reagavimo būdą. Susipažinsime su spalvų poveikiu žmogaus fiziniam kūnui, emociniam fonui, darbingumui, dvasiniams procesams. Kiekvieną spalvą „degustuosime“ asmeniškai, mokysimės suprasti ir panaudoti spalvas savo kasdieniame gyvenime: aplinkos apipavidalinimui, dizainui, aprangos bei reklamos srityje. Ypatingas dėmesys seminaro metu bus skiriamas spalvų pasirinkimo ir žmonių tipologijos sąryšiui.
Seminaro programa suplanuota kaip nuotaikinga spalvų terapijos apžvalga, relaksacija ir savęs pažinimo procesas.
Seminaro nauda organizacijai:
- Dalyviai susipažins su spalvų kalba, jų poveikiu ir simbolizmu, galės praktiškai panaudoti spalvas savo darbe bei gyvenime (aprangoje, aplinkos apipavidalinime ir dizaine, firmos stiliaus kūrime, reklamoje ir pan.).
- Dalyviai išmoks naudoti spalvas stresui valdyti ir siekiant jo išvengti; savo nuotaikoms, būsenoms modeliuoti; darbingumui didinti, palankiam mikroklimatui organizacijoje kurti.
- Gebėjimas „skaityti“ aplinkinių žmonių aprangos spalvas bei jų spalvinį pasirinkimą leidžia giliau pažinti žmones, jų archetipus, charakterį, talentus bei galimas konfliktines sritis. Šis žinojimas yra itin svarbus visų sričių specialistams, dirbantiems vadovaujamąjį darbą arba nuolat bendraujantiems su žmonėmis.
Seminaro trukmė:
6 akademinės valandos (1 diena).
Galimas dalyvių skaičius:
10–30 žmonių (organizacijai pageidaujant ir vedant seminarą per mikrofoną – iki 100 žmonių).
Lektorė:
Dalia Braziulytė-El Amary – psichologė, sertifikuota Aura-Somos ® spalvų terapijos dėstytoja ir konsultantė, aromaterapeutė, Reiki ir Karuna ® Reiki meistrė, giluminio nardymo meistrė .
15 metų Dalia konsultuoja ir veda seminarus spalvų terapijos temomis Lietuvoje, Latvijoje, Rusijoje ir Vidurinėje Azijoje. Ji nuolat atnaujina žinias Anglijoje, Šveicarijoje, Skandinavijos šalyse, yra sertifikuota „Art & Science International Academy of Colour Technologies“ (Didžioji Britanija) aukščiausiosios kvalifikacijos konsultantė ir dėstytoja bei „Aura-Soma Products Ltd.“ atstovė Lietuvoje.
11 metų Dalia dirba aromaterapijos srityje, yra baigusi aromaterapijos instituto „The Fragrant Studies International“ (Anglija) praktikų rengimo programą ir aromakosmetologijos kursą; aromaterapijos instituto „The Institute of Traditional Herbal Medicine and Aromatherapy“ (Anglija) aromaterapijos ir Rytų medicinos kursą; klinikinę aromaterapiją studijavo Provanse (Prancūzija) pas eterinių aliejų konsultantus Rhiannon ir Bob Harris, parfumerijos meno mokėsi pas Janą Kušmireką (Anglija) bei „Galimard“ parfumerijos kompanijoje Grase (Prancūzija). Nuo 2001 m. yra „NAHA – Nacionalinės Amerikos holistinės aromaterapijos asociacijos“ narė, daugelio seminarų, konferencijų ir mokymo programų Baltijos šalyse organizatorė, kompanijos „The Fragrant Earth Co. Ltd.“ atstovė Lietuvoje.
15 metų Dalia studijuoja Rytų kultūrą ir filosofiją, yra Reiki ir Karuna® Reiki meistrė, veda seminarus ir praktikų rengimo kursus, yra Karuna® Reiki programos koordinatorė Baltijos šalyse. Šio japonų filosofijos, gydymo ir savireguliacijos metodo mokėsi pas žymiausius minėtos srities specialistus: Annette Zillo Larsen (Danija), Jeleną Oboriną (Latvija), William Lee Rand (JAV), Frank Arjava Petter (Vokietija), Chiyoko Yamaguchi („Jikiden Reiki Kenyukai“ mokykla, Japonija).
Psichologijos srityje Dalios specializacija — sisteminė šeimos terapija pagal B. Helingerį – šį metodą studijuoja Vokietijoje ir praktikuoja 7 metus, konsultuoja ir veda seminarus. Dar viena Dalios veiklos sritis – archetipinė psichologija ir mitologija. Lydėdama klausytojus per graikų, romėnų ir Egipto mitologijos legendas, supažindindama su senovės kultūrų Dievais ir Deivėmis, Dalia padeda susivokti šiuolaikinio gyvenimo peripetijose, pažinti savo archetipus ir žmonių tipologiją.
„Manyčiau, kad mano pašaukimas psichologijoje – atskleisti ir parodyti žmonėms jų unikalią savastį ir nepakartojamą grožį, kurį galima išvysti spalvų, aromatų bei pasaulio mitologijos veidrodyje. Savo darbo stilių apibūdinčiau kaip spalvingai-aromatingai-provokuojančiai-ekstravagantišką, kadangi žmogaus pažinimui ir ugdymui taikau spalvų psichologijos, aromaterapijos, archetipinės psichologijos, graikų, romėnų ir Egipto mitologijos, meditacijos bei energetikos metodus“, – sako Dalia.
Spalvų pasaulis – pasaulio spalvos
Seminaro PROGRAMA
11.00–12.30 val. | Įvadas. Seminaro programos apžvalga.
Susipažinimas: spalvotas dalyvių prisistatymas, lūkesčių ir motyvacijos formulavimas. Aura-Soma spalvų terapija: apibūdinimas, kilmė ir istorija. Struktūra, principai, metodai ir taikymo galimybės. „Mes esame spalvos, kurias renkamės“ – spalvinės diagnostikos pagrindai ir psichologinės projekcijos mechanizmas. Ką reiškia žmogaus spalvinis pasirinkimas? Spalva – raktas į savęs ir aplinkinių žmonių pažinimą. Spalvų anatomija: spalvų suvokimo raidos teorijos, spalvų spektro klasifikacija. Spalvų ir žmogaus organizmo bei energetinės sistemos sąryšis. |
12.30–12.45 val. | Kavos pertraukėlė |
12.45–14.15 val. | Kelionė vaivorykšte: asmeninė pažintis su spalvomis. Teorinis pagrindimas ir praktinis patyrimas.
Stimuliuojantis spalvų spektras, šiltos spalvos: rožinė, raudona, oranžinė, geltona. |
14.15-15.00 val. | Pietų pertrauka |
15.00-16.30 val. | Neutralios, balansuojančios spalvos: žalia gama.
Atpalaiduojantis spalvų spektras, šaltos spalvos: mėlyna, indigo, violetinė. Spalvos, kaip asmenybės archetipai, jų poveikis nervų sistemai ir darbingumui, naudojimas gyvenime ir darbinėje aplinkoje . Teorija ir praktika. Tarp šviesos ir tamsos: balta, juoda ir tarpinė pilka. Žemės spalvos: rudi atspalviai. Reikšmė, simbolizmas, poveikis ir pritaikymas. Informacijos aptarimas ir apibendrinimas. Klausimai ir atsakymai. Dalyvių pasidalijimas įspūdžiais. Sertifikatų įteikimas. |