Item Content Class

Aromaterapija versle ir vadyboje clip image002

Tomek Kawiak „Parfumeris“.
Tarptautinis perfumerijos muziejus, Grasas, pietų Prancūzija

Aromaterapija versle ir vadyboje:
kas valdo kvapus, tas valdo ir ŽmoniŲ Širdis

“Juk žmonės gali užsimerkti prieš didybę, baisybę, grožį, užsikimšti ausis nuo melodijų ar kerinčių žodžių. Bet kvapo jie negali išvengti. Mat kvapas – kvėpavimo brolis. Su oru jis patenka į žmones, jie negali nuo jo apsiginti, jei nori gyventi. Ir į pačią gilumą įsigauna kvapas, iki pat širdies, ir ten griežtai suskirsto, kam teks prielankumas, o kam panieka, kam pasibjaurėjimas, o kam aistra, kam meilė, o kam neapykanta. Kas valdo kvapus, tas valdo ir žmonių širdis.”

Patrick Suskind “KVEPALAI”

Seminare susipažinsime su klasikinės aromaterapijos pagrindais ir uoslės psichologija, tyrinėsime aromatų poveikį žmogaus nervų sistemai, psichologinėms ir emocinėms būsenoms. Klausytojams bus atskleista specifinė, „slapta“ informacija ir rekomendacijos apie aromatų naudojimą, kaip masinio poveikio priemonę: darbo našumo didinimui, kolektyvo mikroklimato gerinimui, firmos ar biuro prestižo ir stiliaus kūrimui, reklamoje ir prekyboje.

Seminaras skirtas įvairių profesijų atstovams, besidomintiems aromaterapija ir tikslingu aromatų naudojimu darbo, mokslo ir verslo situacijose, norintiems geriau pažinti uosles psichologiją ir aromatų poveikį mūsų gyvenime. Ypatingas dėmesys seminare bus skiriamas eterinių aliejų naudojimui streso valdymui ir profilaktikai.

Užsiėmimai planuojami kaip informacinis-psichologinis-patyriminis procesas, teorinės paskaitos ir aromatų degustacija.

Programos nauda organizacijai:

 • Dalyviai susipažins su klasikinės aromaterapijos pagrindais, aromatų poveikiu žmogaus nervų sistemai, psichologinėms ir emocinėms būsenoms.
 • Dalyviai išmoks naudoti aromatus streso valdymui ir profilaktikai; savo nuotaikų, būsenų modeliavimui; darbingumo didinimui, palankaus mikroklimato ir aromatingų „landšaftų“ organizacijoje kūrimui.
 • Seminare bus pristatoma ypatinga, specifinė, „slapta“ informacija, padėsianti klausytojams orientuotis kvapų pasaulyje ir meistriškai jį panaudoti biure, vadyboje, darbinėje aplinkoje, reklamoje ir prekyboje bei klientų aptarnavimo sferoje.

Seminaro trukmė:

6-8 akademinės val. (1 diena).

Galimas dalyvių skaičius:

10-25 žmonės.

Seminaro PROGRAMA

9.00–10.30 val. Susipažinimas: aromatingas dalyvių prisistatymas, lūkesčių ir motyvacijos formulavimas.

Įvadinė meditacija – aromatinės relaksacijos pratimas: streso ir įtampos paleidimas, atsivėrimas naujam patyrimui ir informacijai.

Aromaterapija:

 • Apibūdinimas, kilmė ir istorija,
 • Aromaterapijos mokslas ir menas šiuolaikinio pasaulio kontekste,
 • Aromaterapijos kryptys, metodai ir taikymo galimybės.

Kvapnioji alchemija: aromaterapijoje naudojamos medžiagos ir technologiniai gamybos procesai. Kokybes klausimas.

9.00–10.30 val. Įvadas. Seminaro programos apžvalga.
10.30–10.45 val. Kavos pertraukėlė
10.45–12.15 val. Psichoaromaterapijos pagrindai:
 • Aromakologija – mokslas apie kvapus.
 • Uoslės pojūtis.
 • Uosles psichologija.
 • Eterinių aliejų poveikis nervų sistemai, psichologinėms ir emocinėms būsenoms.
 • Aromatų mišiniai, sinergijų ir akordų kūrimo menas.
12.15–13.15 val. Pietų pertrauka
13.15–14.45 val. Aromatai šiuolaikiniame biure:
 • aromatas kaip vizitinė kortelė,
 • aromatas kaip masinio poveikio priemonė,
 • kvapai ir darbo našumas,
 • kvapai reklamoje ir prekyboje.
14.45–15.00 val. Kavos pertraukėlė
15.00–16.30 val. Aromaterapinis streso valdymas ir profilaktika.
 • Eteriniai aliejai, skatinantys darbinguma, protine veikla ir atminti.
 • Aromaterapinė emocinių būsenų profilaktika ir korekcija.
 • Informacijos aptarimas ir apibendrinimas. Klausimai – atsakymai.
 • Dalyvių pasidalinimas įspūdžiais. Sertifikatų įteikimas.

 

Lektorė:

Dalia Braziulytė-El Amary – psichologė, sertifikuota Aura-Somos® spalvų terapijos dėstytoja ir konsultantė, aromaterapeutė, Reiki ir Karuna® Reiki meistrė, giluminio nardymo meistrė .

15 metų Dalia konsultuoja ir veda seminarus spalvų terapijos temomis Lietuvoje, Latvijoje, Rusijoje ir Vidurineje Azijoje. Ji nuolat atnaujina žinias Anglijoje, Šveicarijoje, Skandinavijos šalyse, yra sertifikuota „Art & Science International Academy of Colour Technologies“ (Didžioji Britanija) aukščiausios kvalifikacijos konsultantė ir dėstytoja, bei „Aura-Soma Products Ltd.“ atstovė Liettuvoje.

11 metų Dalia dirba aromaterapijos srityje, yra baigusi aromaterapijos instituto „The Fragrant Studies International“ (Anglija) praktikų ruošimo programą ir aromakosmetologijos kursą; aromaterapijos instituto „The Institute of Traditional Herbal Medicine and Aromatherapy” (Anglija) aromaterapijos ir rytų medicinos kursą; klinikinę aromaterapiją studijavo Provanse (Prancūzija), pas eterinių aliejų konsultantus Rhiannon ir Bob Harris, parfumerijos meno mokėsi pas Janą Kušmireką (Anglija) bei „Galimard“ parfumerijos kompanijoje Grase (Prancūzija). Nuo 2001 m. yra „NAHA - Nacionalinės Amerikos holistinės aromaterapijos asociacijos“ narė, daugelio seminarų, konferencijų ir mokymo programų Baltijos šalyse organizatorė, kompanijos „The Fragrant Earth Co. Ltd.“ atstovė Lietuvoje.

15 metų Dalia studijuoja Rytų kultūrą ir filosofiją, yra Reiki ir Karuna® Reiki meistrė, veda seminarus ir praktikų ruošimo programas, yra Karuna® Reiki programos koordinatorė Baltijos šalyse. Šio Japonų filosofijos, gydymo ir savireguliacijos metodo mokėsi pas žymiausius šios srities specialistus: Annette Zillo Larsen (Danija), Jeleną Oboriną (Latvija), William Lee Rand (JAV), Frank Arjava Petter (Vokietija), Chiyoko Yamaguchi („Jikiden Reiki Kenyukai“ mokykla, Japonija).

Psichologijos srityje Dalia specializuojasi sisteminėje šeimos terapijoje pagal B. Hellingerį – šį metodą studijuoja Vokietijoje ir praktikuoja 7 metus, konsultuoja ir veda seminarus. Dar viena Dalios veiklos sritis - archetipinė psichologija ir mitologija. Lydėdama klausytojus per Graikų/Romėnų/Egipto mitologijos legendas, supažindindama su senovės kultūrų Dievais ir Deivėmis, Dalia padeda susivokti šiuolaikinio gyvenimo peripetijose, pažinti savo archetipus ir žmonių tipologiją.

„Manyčiau, kad mano pašaukimas psichologijoje – atskleisti ir parodyti žmonėms jų unikalią savastį ir nepakartojamą grožį, kurį galima išvysti spalvų, aromatų, bei pasaulio mitologijos veidrodyje. Savo darbo stilių apibūdinčiau kaip spalvingai-aromatingai-provokuojančiai-ekstravagantišką, kadangi taikau spalvų psichologijos, aromaterapijos, archetipinės psichologijos, graikų/romėnų/Egipto mitologijos, meditacijos bei energetikos metodus žmogaus pažinimui ir ugdymui“,- sako Dalia.